VALYMO ĮRENGINIŲ SU AKTYVIUOJU DUMBLU VALYMO PRINCIPAS IR PRIVALUMAI. II DALIS

Biologinius nuotekų valymo įrenginius su aktyviuoju dumblu žmonės vis dažniau pasirenka dėl jų paprastumo ir efektyvaus nuotekų valymo. Be to, jie neužima daug vietos, nesudėtinga atvežti ir sumontuoti netgi patiems.
Nejautrūs nuotekų kiekio svyravimams
Patogu, kad nuotekų valymo sistema su aktyviuoju dumblu gali dirbti automatiškai, jos darbui neturi įtakos skirtingi nuotekų kiekiai per dieną. Pavyzdžiui, ryte prausiatės po dušu, per dieną nueinate tik į tualetą, o vakare ir indus plaunate, ir maudote vaiką vonioje.
Eksploatuojant nuotekų valymo įrenginį, susidaro aktyviojo dumblo perteklius. Jeigu tinkamai pasirinkote biologinio nuotekų valymo įrenginio dydį, perteklinio dumblo per metus, pavyzdžiui, iš mažiausio, 4 asmenims skirto įrenginio, susidarys maždaug apie 1 kubinį metrą. Tačiau jeigu naudojate per mažą nuotekų valymo sistemą, jo gali susidaryti daugiau ir šalinti jį reikės dažniau. Dumblą galima pašalinti atidarius nuotekų valymo įrenginio dangtį. Tai gali atlikti įrenginį prižiūrintys specialistai arba pats savininkas.
Atsparūs buitinei chemijai
Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai su aktyviuoju dumblu nėra jautrūs, galima naudoti įprastas buitines chemines medžiagas – indų ploviklius, skalbimo miltelius ar kūno priežiūrai skirtas priemones – šampūnus, muilą ir pan. Valymui netrukdo net ir tualetinis popierius, vis dėlto yra medžiagų, kurių negalima mesti į kanalizaciją. Ne vien dėl valymo įrenginių darbo – jos gali užkimšti ar kitaip sugadinti Jūsų kanalizaciją. Reikia nepamiršti, kad kanalizacija ir nuotekas valantis įrenginys – ne šiukšlių kibiras. Pavyzdžiui, negalima mesti į klozetą ir kriauklę sauskelnių, prezervatyvų, higieninių paketų, nuorūkų, plastiko, popierių, kitų vandenyje netirpstančių medžiagų. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad į kanalizaciją nereikia supilti po namo ar automobilio remonto likusių dažų, tepalų ar kitų medžiagų.
Kompaktiški ir paprasti
Biologinio valymo įrenginiai, naudojantys aktyvųjį dumblą, pasižymi kompaktiškumu. Pavyzdžiui, individualiam namui skirtas valymo įrenginys gali būti maždaug 1,5–2 metrų skersmens ir 2 metrų aukščio. Žemės paviršiuje matomi tik įrenginio dangčiai. Jeigu įrenginys veikia ir naudojamas tinkamai, jo darbas nepastebimas – nesigirdi triukšmo ir nėra jokio kvapo. Aišku, viešbučiui, restoranui ir didesniems objektams skirti valymo įrenginiai bus didesni, tačiau pati valymo technologija leidžia pasiekti, kad įrenginiai būtų kuo mažesni, lyginant su kitomis valymo technologijomis (pavyzdžiui, septikais).
Individualiems namams skirtus įrenginius paprasta transportuoti ir susimontuoti net ir pačiam, pagal gamintojo pateiktas schemas.