Nuotekų talpos būna kelių rūšių priklausomai nuo talpos išmatavimų ir tūrio. Jos gali būti skirstomos pagal tūrį ir pagal medžiagas iš kurių jos yra pagamintos. Talpos gali būti pagamintos iš ilgaamžio, tvirto plastiko, arba iš gelžbetoninių konstrukcijų (žiedų, rentinių ar kt.). Surinkimas gali būti skirstomos pagal paskirtį, priklausomai nuo kaupiamų medžiagų, taip pat gali būti naudojamos nuotekų: kaupimui, utilizavimui arba perdirbimui. Dažniausiai šie įrenginiai yra įkasami į žemę, tuomet surenkamą kiekį reikia kontroliuoti ir nuolat ištuštinti, kad pūvančių medžiagų tvaikas netrikdytų savininkų ir/ar kaimynų. Turinys ir medžiagos negali būti išleidžiamas į aplinką. Ištuštinimui reikalinga speciali įranga, šią paslaugą ir įrenginius gali tik sertifikuoti tiekėjai.
Kam yra naudojamos nuotekų talpos?
Nuotekų talpos naudojamos skirtingos kilmės: buitinėms, komunalinėms, pramoninėms / gamybinėms, paviršinėms, ar mišrioms medžiagoms surinkti ir laikyti. Manoma, kad tai vienas pigiausių tvarkymo būdų, tačiau talpos yra skirtos surinkti ir jas laikyti, tačiau toks tvarkymo būdas nėra palankus aplinkai, nes jos nėra pilnai išvalomos, o tik laikomos. Surinkimo talpas lengva įrengti ir jų priežiūra nėra sudėtinga. Tačiau periodiškai turite pasirūpinti šių įrenginių ištuštinimu. Įsirengus surinkimo vietą būtina užtikrinti jų sandarumą, kad neišvalytos atliekos nepatektų į gruntą ir nebūtų daroma žala aplinkai, jei kaupimo talpa nesandari per plyšius besiskverbiančios medžiagos patenka į požeminius vandenis taip užteršiamas šulinių ir gręžinių vanduo. Pagrindinė šių įrenginių funkcija – nevalytų medžiagų ir atliekų valymas bei kaupimas. Surinkimo dėžės neatlieka medžiagų išvalymo funkcijos, nebent papildomai būtų įrengti nuotekų valymo įrenginiai.
Kaip yra įrengiamos nuotekų talpos?
Nuotekų talpos, dažniausiai, įrengiamos įkasant į žemę. Įrengimą galite atlikti patys, tačiau žinoma patartina samdytis profesionalius AUGUST.LT specialistus, kurie šį darbą atliks už jus. Vienas iš pagrindinių darbų įrengiant talpas yra tinkamos vietos, kurioje bus įkasta, ar pastatyta. Įrengimo vietą parinkti reikėtų taip, kad būtų patogu ją ištuštinti, ištuštinimui naudojamos asenizacinės mašinos (sunkusis transportas). Talpų pastatymui reikalinga prijungti vietinės kanalizacijos sistemą. Nevalytos nuotekos negali patekti į aplinką, nes tokių medžiagų patekimas gali užteršti gruntinius vandenis ir patį gruntą, ko pasekoje būtų padaryta didelė žala gamtai. Lietuvos Respublikos įstatymai yra numatę techninį reglamentą, kuriame yra nurodyti reikalavimai, kurie numato nuotekų tvarkymo taisykles. Prieš pradedant darbus, reikėtų pasirūpinti visais reikiamais leidimais.
Kaip žinoti kokio tipo nuotekų talpa yra reikalinga?
Norint išsirinkti jums tinkamiausią talpą, reikėtų įvertinti kiek nuotekų susidaro namų ūkyje, kuriame planuojama surinkimo sistema. Kiekis turi tiesioginės įtakos dydžiui. Medžiagų kiekis gali susidaryti nuo gyvenančių žmonių skaičius namų ūkyje, ar sodyboje. Taip pat atliekų susidarymui gali daryti didelę įtaką, tai kiek atliekų susidaro pramoniniuose objektuose ir taip pat nuo kritulių kiekio. Dėl šios priežasties siūlome rinktis šiuolaikinį valymo ir laikymo būdą – biologinius valymo įrenginius ir talpas pagal jūsų poreikius. Su AUGUST įrenginiais GRĄŽINKITE ŽEMEI VANDENĮ ŠVARŲ. Pasirinkdami valymo ir laikymo įrenginius, kartu galime prisidėti prie švaresnio rytojaus.